Energia valdkond

ANDJA TALU OÜ päikseelektrijaamade tootmisvõimsus on üle 400kWh päikeseenergiat. Peamised tootmishooned asuvad Kadrina vallas Ridaküla külas ning asuvad maapinnal ja põllumajandushoonete katustel. Päikeseelektrijaama (Andja PEJ 1 ) esimene etapp võeti kasutusele 2017. aastal võimsusega 90 kW. Teine päikeseelektrijaam (Andja PEJ 2) 2018. aastal võimsusega 309,4 kWh.

Andja Talu OÜ müüb 95% toodetud taastuvelektrist. Peamine ostja on ALEXELA AS, mis valiti välja pakkumiskonkursi alusel Eesti Energia AS, Eesti Gaas AS, AS Alexela ja 220Elekter AS vahel. ANDJA TALU OÜ on riigiettevõtte ELERING AS partner ja on kantud 12 aastat riigitoetuse saajate nimekirja. Riigitoetuse suurus on ca 53 eurot toodetud megavati/tunni kohta.

ANDJA päikeseelektrijaam kasutab kahte tüüpi päikesepaneele, 320 vatti ja 345 vatti, samuti HUAWEI invertorid. Andja PEJ 1 keskmine toodangumaht on 90MWh elektrit aastas. Andja PEJ 2 keskmine toodangumaht on 336MWh elektrit aastas.

Päikeseelektrijaama juhtimissüsteem on täiesti võrgus ja selleks kasutatakse HUAWEI juhtimismoodulit, mis annab täieliku ülevaate iga invertori kohta taastuvenergia toimivusest ja annab teada elektrijaama tehnilistest vajadustest.
ANDJA TALU OÜ plaanib 2020/2021 aastal ehitada taastuvenergia tootmiseks lisamooduli koguses 50 kWh.